30.04.2024

Biura BKPPT w dniu 2 maja 2024 r. będą nieczynne.

19.04.2024

Krok bliżej do bonów rozwojowych

W dniu 16 kwietnia br. Zarząd Województwa Łódzkiego podjął uchwałę w sprawie podjęcia decyzji o dofinansowaniu projektu “Zawodowa reaktywacja” w ramach działania FELD.09.02 Społeczeństwo w transformacji, Priorytetu FELD.09 Fundusze europejskie dla Łódzkiego w transformacji, w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.

Projekt skierowany będzie do osób dorosłych, które uczą się lub pracują, lub zamieszkują na Obszarze Transformacji (OT) i z własnej inicjatywy chcą podnieść umiejętności, kompetencje lub nabyć kwalifikacje. (uczestnikiem projektu nie będzie mogła zostać osoba prowadząca działalność gospodarczą). Możliwe będzie sfinansowanie za pomocą bonów rozwojowych usług szkoleniowych i doradczych oraz studiów podyplomowych nawet do 93% ich wartości – maksymalnie 11 tys. zł na osobę (w tym 7% wkład własny uczestnika).

Celem projektu jest objęcie usługami rozwojowymi 2330 osób dorosłych z obszaru transformacji WŁ (w tym wsparcie dla osób z najtrudniejszych grup docelowych – za pośrednictwem BUR).

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

28.03.2024

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy.

15.03.2024

Zawodowa reaktywacja – nowy projekt już wkrótce

Zawodowa Reaktywacja” to nowy projekt, który już niebawem będziemy realizować wspólnie z Centrum Rozwoju Kompetencji WŁ i PGE w Woli Grzymalinej.

Projekt skierowany będzie do osób dorosłych, które uczą się lub pracują, lub zamieszkują na Obszarze Transformacji (OT) i z własnej inicjatywy chcą podnieść umiejętności, kompetencje lub nabyć kwalifikacje. (uczestnikiem projektu nie będzie mogła zostać osoba prowadząca działalność gospodarczą). Możliwe będzie sfinansowanie za pomocą bonów rozwojowych usług szkoleniowych i doradczych oraz studiów podyplomowych nawet do 93% ich wartości – maksymalnie 11 tys. zł na osobę (w tym 7% wkład własny uczestnika).

Celem projektu jest objęcie usługami rozwojowymi 2330 osób dorosłych z obszaru transformacji WŁ (w tym wsparcie dla osób z najtrudniejszych grup docelowych – za pośrednictwem BUR).

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

mapa obszaru transformacji
Obszar transformacji

19.01.2024

Utrzymujemy system zarządzania jakością

BKPPT utrzymuje system zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001:2015.

Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015 w zakresie realizacji usług informacyjnych, doradczych ogólnych i proinnowacyjnych oraz szkoleniowych.

22.12.2023

Wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku !

01.09.2023

Brak miejsc na kurs Instalatora systemów PV

Informujemy, iż na dzień dzisiejszy została wyczerpana pula wolnych miejsc na kurs Instalatora systemów fotowoltaicznych.

W przypadku pojawienia się możliwości przyjęcia dodatkowych kursantów, zamieścimy odpowiednią informację.

28.07.2023

Rekrutacja na staż, szkolenia i kursy zawodowe trwa

W ramach projektu “Wsparcie na Nowy Start Zawodowy” wciąż prowadzona jest rekrutacja!!!

  • możliwość zorganizowania 3-miesięcznego stażu zawodowego dla jednej osoby;
  • możliwość skierowania na kurs zawodowy lub szkolenie.

Projekt skierowany jest do osób fizycznych pracujących, uczących się i/lub zamieszkujących na terenie 1 z 7 powiatów. woj. łódzkiego, (bełchatowski, radomszczański, Piotrków Tryb., piotrkowski, pajęczański, łaski i pabianicki), które utraciły pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu bądź są osobami przewidzianymi do zwolnienia lub zagrożonymi zwolnieniem z pracy z przyczyn niedotyczących pracownika.

Więcej informacji o projekcie i dokumenty zgłoszeniowe TUTAJ

20.07.2023

Nabór na kurs Instalatora systemów fotowoltaicznych z uprawnieniami energetycznymi G1 – kolejne grupy

Przyjmujemy zgłoszenia na kurs Instalatora systemów fotowoltaicznych z uprawnieniami energetycznymi G1 (dozór lub eksploatacja). Przypominamy, że kurs wraz z egzaminami jest finansowany w całości w ramach realizowanego projektu współfinansowanego ze środków EFS.

Poniżej publikujemy wstępne harmonogramy kolejnych grup (zastrzegamy sobie możliwość zmian w harmonogramach – grupy zostaną uruchomione pod warunkiem zebrania odpowiedniej liczby zgłoszeń).

28.06.2023

Grupa nr 4 kursu spawalniczego w komplecie.

Kolejna grupa kursu spawalniczego niedługo rozpocznie zajęcia mające na celu uzyskanie kwalifikacji spawalniczych. Poniżej przedstawiamy harmonogram kursu dla grupy nr 4.

15.06.2023

Grupa 5 na kurs OZE skompletowana !

Grupa nr 5 na kurs instalatora systemów fotowoltaicznych z uprawnieniami energetycznymi G1 została skompletowana. Wszystkim zakwalifikowanym uczestnikom życzymy udanego kursu i zdanego egzaminu. Powodzenia !! Poniżej przypominamy Harmonogram kursu dla grupy 5.

29.05.2023

Harmonogramy zajęć dla kursu na instalatora systemów fotowoltaicznych z uprawnieniami energetycznymi G1 (dozór lub eksploatacja)

Poniżej przedstawiamy Harmonogramy dla Grupy 5 i Grupy 6 kursu na instalatora systemów fotowoltaicznych z uprawnieniami energetycznymi G1 (dozór lub eksploatacja).

Egzamin w UDT w Gliwicach zaplanowany jest na 25 lipca 2023 r.

Harmonogram – Grupa 5

Harmonogram – Grupa 6 – BRAK MIEJSC !!

29.05.2023

Zakończenie naboru do pierwszych trzech grup na kurs spawalniczy. Kolejne nabory już niebawem.

Poniżej przedstawiamy harmonogramy szkolenia spawalniczego dla Grupy 1, Grupy 2 i Grupy 3 do których nabór się zakończył. Kolejne nabory wkrótce.

16.05.2023

Harmonogram kursu spawalniczego TUV.

Prezentujemy Państwu harmonogramy kursu spawalniczego TUV dla grupy 1 i 2.

12.05.2023

JUŻ SĄ…

…harmonogramy dla grupy 5 i 6 dla Kursu na instalatorów systemów fotowoltaicznych z uprawnieniami energetycznymi G1 (dozór lub eksploatacja)

28.04.2023

ZDOBĄDŹ UPRAWNIENIA SPAWACZA

💥 ZDOBĄDŹ UPRAWNIENIA SPAWACZA 💥
📣Ruszyła rekrutacja na darmowy kurs spawalniczy TÜV👇

✅ DLA KOGO
👉 Dla osób dorosłych z woj. łódzkiego 👩‍🦰 👨‍🦰

👉 Kurs obejmuje 8️⃣0️⃣ godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych i praktycznych, uczymy spawania w różnych metodach (MIG/MAG/MMA/TIG) ✍️

✅ GDZIE❓
W pracowni spawalniczej Centrum Rozwoju Kompetencji, wyposażonej w nowoczesny sprzęt

✅ Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj 👉 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

📣 WAŻNE 👉 Liczba miejsc jest ograniczona Kurs finansowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020.

✅ Zapraszamy do kontaktu 👇
📲 533-305-803
📧 projekty@ppt.belchatow.pl
Więcej informacji znajdziecie na stronie 👉 www.ppt.belchatow.pl lub www.crklodzkie.pl

Realizator projektu 👉 @CRK

#kursspawacza #spawanie

11.04.2023

21 kwiecień 2023 r – V Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego.

07.04.2023

Wesołych Świąt Wielkanocnych.

06.04.2023

V FORUM GOSPODARCZE POWIATU BEŁCHATOWSKIEGO

🔜V FORUM GOSPODARCZE POWIATU BEŁCHATOWSKIEGO ❗️
Zapraszamy przedsiębiorców z naszego regionu do udziału w V Forum Gospodarczym. Właśnie ruszyła rejestracja uczestników Forum. Odbędzie się ono w dniu 21.04.2023r w Hotelu Wodnik.

Rejestracji można dokonać za pomocą Formularza rejestracyjnego znajdującego się pod adresem 👉Formularz rejestracyjny.
❗️Rejestracja trwa do 18.04.2023r.❗️

➡️Rejestracja upoważnia uczestników V FGPB do bezpłatnych:
👉identyfikatorów oraz materiałów promocyjnych, które będą do odebrania w Biurze Forum (Hotel Wodnik) w dniu 21 kwietnia w godz. 8.30 – 9.30 po potwierdzeniu obecności,
👉uczestnictwa w losowaniu atrakcyjnych nagród (prosimy zabrać z sobą imienną wizytówkę),
👉korzystania z bezpłatnego serwisu kawowego i lunchu.
➡️Dany podmiot gospodarczy może zgłosić do udziału w forum maksymalnie 3 przedstawicieli. Opiekunowie stoiska promocyjnego także powinni się zarejestrować.
W prelekcjach i panelach dyskusyjnych wystąpi dziesięciu ekspertów, reprezentujących m.in. Urząd Marszałkowski w Łodzi, Uniwersytet Łódzki, Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, Bełchatowsko-Kleszczowski Park Przemysłowo-Technologiczny.
Głównym organizatorem wydarzenia jest:
▶️samorząd Powiatu Bełchatowskiego.
▶️Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny w Bełchatowie – współorganizator.
▶️Regionalna Izba Gospodarcza – partner.
ZAPRASZAMY.
Więcej informacji o V Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego.

 

03.03.2023

Kurs na Instalatorów Systemów Fotowoltaicznych z uprawnieniami energetycznymi G1 (dozór lub eksploatacja).

Rekrutacja na kurs z zakresu OZE będzie prowadzona w trybie ciągłym w okresie 01.03.2023 – 01.08.2023r.

Kurs organizowany będzie w ramach projektu współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.
Kurs jest dla Uczestników Projektu bezpłatny i obejmuje:
– 32 godziny lekcyjne zajęć w ramach kursu Instalatora Systemów Fotowoltaicznych.
– 8 godzin lekcyjnych zajęć kursu na uprawnienia elektryczne.
– Egzamin na uprawnienia energetycznej G1 dozór lub eksploatacja (do wyboru podczas kursu).
– Certyfikację Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) na Instalatora Systemów Fotowoltaicznych, w tym egzamin we wskazanym ośrodku UDT oraz transport na egzamin i z powrotem.

Dokumentację można znaleźć pod adresem:

https://www.ppt.belchatow.pl/oferta/wspolpraca/crk/

21.02.2023

Rekrutacja do Smart-Up Lab 2023

Smart-Up Lab 2023 to już 8. edycja programu edukacyjno-inkubacyjnego, organizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Projekt trwa osiem miesięcy i umożliwia uczestnikom zapoznanie się z procesami tworzenia pomysłów, planowaniem biznesowym, przedsiębiorczością, tworzeniem wartości, badaniami rynku, finansowaniem innowacji, prezentacją produktów i wieloma innymi zagadnieniami związanymi z tworzeniem biznesu. Zakłada tworzenie interdyscyplinarnych zespołów projektowych, które będą rozwijać swoje pomysły i produkty w ramach dedykowanego mentoringu.
Program skierowany jest przede wszystkim do innowatorów zainteresowanych tworzeniem kreatywnych rozwiązań: studentów, doktorantów, absolwentów, naukowców i przedsiębiorców. Możesz już mieć swój pomysł na innowację, ale nie jest to koniecznie. W ramach warsztatów metodami design thinking opracujesz razem z nowo utworzonym zespołem rozwiązanie, które odpowiada na problemy sektora opieki zdrowotnej. Program jest otwarty dla uczestników ze wszystkich dziedzin m.in: medycyny, nauk przyrodniczych, ekonomii, informatyki, dyscyplin technicznych lub pokrewnych.

REKRUTACJA TRWA DO 24 MARCA 2023 !!!

Więcej informacji:
BROSZURA do pobrania
https://ciitt.umed.pl/projects/sul2023/

Bieżące doniesienia znajdziecie Państwo na profilach w mediach społecznościowych:
https://www.facebook.com/ciittuml
https://www.linkedin.com/company/ciitt-umed/

16.02.2023

Szkolenia i kursy zawodowe w ramach projektu “Wsparcie na nowy start zawodowy”

Zapraszamy do kontaktu.

Piszcie na maila: projekty@ppt.belchatow.pl lub dzwońcie pod nr tel.: 533-305-803

25.01.2023

“Wsparcie na nowy start zawodowy” – Aktualizacja dokumentacji projektowej.

Aktualne dokumenty projektowe znajdują się pod adresem www:

https://www.ppt.belchatow.pl/oferta/otwieram-firme/crk/ w zakładce Dokumenty projektowe

28.11.2022

Relacja z III spotkania w ramach projektu “Transformacja a rozwój gospodarczy regionu”

Przedstawiamy państwu relację z ostatniego spotkania w ramach projektu “Transformacja a rozwój gospodarczy regionu”

09.11.2022

III spotkanie w ramach projektu “Transformacja a rozwój gospodarczy regionu”

W dniu 23 listopada 2022r. odbędzie się trzecie spotkanie w ramach projektu “Transformacja a rozwój gospodarczy regionu.”

02.11.2022

Macie pomysły/inicjatywy ?

Macie pomysły/inicjatywy związane z tematyką transformacji regionu ? Zgłaszajcie je do nas za pomocą poniższego formularza. Wszystkie przesłane pomysły zostaną rozpatrzone i poddane wnikliwej weryfikacji pod kątem możliwości ich wdrożenia w naszym regionie. Pamiętajcie, że każdy pomysł może być na wagę złota jeżeli chodzi o przyszłość naszego regionu.

02.11.2022

Drugie spotkanie w ramach projektu “Transformacja a rozwój gospodarczy regionu”

W dniu 26.10.2022r odbyło się drugie z trzech zaplanowanych spotkań w ramach projektu “Transformacja a rozwój gospodarczy regionu”. Spotkanie miało charakter warsztatów, na których to pojawiło się wiele ciekawych koncepcji i pomysłów do zagospodarowania terenów, które poddane zostaną transformacji w okręgu bełchatowskim.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z tego spotkania.

15.07.2022

Projekt “Transformacja a rozwój gospodarczy regionu”

Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny realizuje projekt “Transformacja a rozwój gospodarczy regionu” którego celem jest opracowanie kierunków rozwojowych, kluczowych dla transformacji podregionu piotrkowskiego i sieradzkiego, a także dla całego województwa łódzkiego.
Zachęcamy do śledzenia działań w zakładce projektu – TUTAJ.

Patronem Projektu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

25.05.2022

“Wsparcie na Nowy Start Zawodowy”

🆕 Dzwonicie i pytacie o dotacje na nowy biznes ⁉️🤔
U nas w projektach rekrutacje już zamknięte 🔚 ale mamy dla Was propozycję projektu “Wsparcie na Nowy Start Zawodowy” 🆕 👇👇
🙋‍♀️🙋‍♂️DLA KOGO ⁉️
👉 Osoby, które uczą się i/lub zamieszkują na terenie 1️⃣ z 6️⃣ powiatów: ✔️bełchatowskiego ✔️radomszczańskiego
✔️piotrkowskiego ✔️pajęczańskiego ✔️łaskiego ✔️pabianickiego, które:
👉 utraciły pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu
lub
👉 osoby przewidziane do zwolnienia lub zagrożone zwolnieniem z pracy z przyczyn niedotyczących pracownika.
🔜 Rekrutacja startuje już 2️⃣4️⃣ maja b.r. 🔔
🙂Zgłoście się do nas 👉 pomożemy Wam wypełnić formularz rekrutacyjny✌️🤝 Dzwońcie 👉 📲 881 551 200
ℹ️ Więcej informacji znajdziecie 👉 projekt-wsparcie-na-nowy-start-zawodowy
Do usłyszenia 🤙👍

dotacjanastart #CRK #własnybiznes

16.03.2022

Powołanie Łódzkiej Rady Regionalnej Przemysłu Przyszłości

W dniu 15.03.2022 została powołana Łódzka Rada Regionalna Przemysłu Przyszłości.

Powołanie ŁRRPP stanowi ważny krok w rozwoju całego województwa łódzkiego, a jej celem jest współdziałanie i dzielenie się wiedzą podmiotów zaangażowanych w proces transformacji cyfrowej. Łódzka Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości składa się z wybitnych przedstawicieli nauki, biznesu i administracji. Jako organ opiniotwórczy oraz doradczy Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości będzie działać na rzecz budowania konkurencyjności łódzkich przedsiębiorstw w obszarze możliwości wdrażania rozwiązań Przemysłu 4.0.

Fotorelacja z tego wydarzenia znajduję się pod poniższym linkiem:

Fotorelacja z powołania Łódzkiej Rady Regionalnej Przemysłu Przyszłości.

15.03.2022

Zamknięcie naborów w projekcie “Firma z POWEREM!”

Dziękujemy za zainteresowanie projektem “Firma z POWEREM!”, jednak wszystkie nabory do projektu zostały zakończone.

Informujemy, iż na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi TUTAJ można znaleźć podobne projekty oferujące dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz bezpośredni kontakt do instytucji, które je realizują.

27.01.2022

Wydłużone przyjmowanie zgłoszeń do projektu “Firma z POWEREM!”

Informujemy, iż IV nabór do projektu zostaje wydłużony do dnia 3 lutego br.

Zachęcamy do skorzystania z ostatniej szansy na pozyskanie środków finansowych na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Informacje szczegółowe w zakładce projektu TUTAJ

28.12.2021

Ogłoszenie naboru do IV edycji projektu “Firma z POWEREM!”

Ruszamy z kolejnym naborem zgłoszeń – IV edycja będzie już ostatnią szansą na uzyskanie dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach projektu “Firma z POWEREM!”.

Dokumenty rekrutacyjne będą przyjmowane w dniach 10-27 stycznia 2022 r. w godzinach 9.00-15.00

Więcej informacji w zakładce projektowej -> FIRMA Z POWEREM

23.11.2021

Aktualności projektu “Firma z POWEREM!”

Osobom zainteresowanym, kandydatom i uczestnikom przypominamy, iż wszelkie bieżące informacje związane z projektem “Firma z POWEREM!” oraz aktualne wzory dokumentów publikowane są na podstronie projektu TUTAJ.

Zachęcamy do śledzenia.

04.10.2021

“Firma z POWEREM!” – spotkania informacyjne

Dla osób zainteresowanych uzyskaniem wsparcia w ramach projektu “Firma z POWEREM!” organizowane będą spotkania informacyjne, na których przedstawione zostaną zasady rekrutacji i udziału w projekcie. Zapraszamy:

  • 12 października br. o godz. 9.00 – Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie – sala nr 10 (parter) – formularz zgłoszeniowy
  • 13 października br. o godz. 10.00 – Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim – sala nr 25 – formularz zgłoszeniowy

Ilość miejsc ograniczona.

23.09.2021

Ogłoszenie naboru do III edycji projektu “Firma z POWEREM!”

Ruszamy z naborem do III edycji projektu!

Dokumenty rekrutacyjne przyjmowane będą od 4 do 21 października br. w godzinach 9.00-15.00

Więcej informacji tutaj —> FIRMA Z POWEREM

10.09.2021

Wydłużone przyjmowanie wniosków do projektu “Firma z POWEREM!”

Bieżący nabór do projektu “Firma z POWEREM!” zostaje przedłużony do dnia 20 września br.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości pozyskania dofinansowania na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

30.08.2021

Nabór do projektu “Firma z POWEREM!” zostaje wydłużony.

Nabór do projektu “Firma z POWEREM!” zostaje wydłużony do dnia 13.09.2021 r.

Dokumenty rekrutacyjne można składać w godzinach 9:00 – 15:00

Zgodnie z zapisami Regulaminu rekrutacji do projektu Realizator zastrzega sobie prawo do skrócenia terminu naboru w przypadku wpłynięcia liczby wniosków dwukrotnie przekraczającej planowaną liczbę uczestników – taka informacja zostanie podana na stronie internetowej projektu co najmniej 1 dzień przed zakończeniem naboru.

09.08.2021

Ogłoszenie II naboru do projektu “Firma z POWEREM!”

Drodzy Młodzi z POWEREM ruszamy z drugim naborem do projektu!

KIEDY STARTUJEMY?
Dokumenty rekrutacyjne możecie składać w terminie 16.08. – 03.09.2021 r. w godz. 9.00-15.00.

Więcej informacji o projekcie pod adresem: FIRMA Z POWEREM

23.07.2021

Nawiązaliśmy współpracę z RCAG.

Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o. nawiązał współpracę z Regionalnym Centrum Aktywności Gospodarczej w Łodzi. Współpraca dotyczy internacjonalizacji przedsiębiorstw z województwa łódzkiego.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o RCAG pod adresem: www.rcag.pl

22.07.2021

Witamy na nowej witrynie BKPPT

Zapraszamy do korzystania z nowej, odświeżonej strony internetowej Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego.